19 aprill 2009

Piinlikud ümbrikud

Kuuest ümbrikust koosnev komplekt Ühendriikides on tõusnud tähelepanuorbiiti juba mõnda aega sealses riiete ja igasugu sodipodi kaupluseketis "Urban Outfitters" müüdav, kuuest ümbrikust koosnevat komplekt, millest ühel on saatja aadressiks märgitud "Homosexuals Living in the Closet Society of America". Lisaks kannab ümbrik "ühenduse" sloganit "Proudly helping secretly gay people since 1989..."

Eelmise aasta detsembris sattus USA üheks trendikaimaks peetud kauplusekett gei- ja lesbiorganisatsioonide kriitikatule alla kui korjas müügilt ära T-särgid kirjaga "I support same-sex marriage".

Nüüd on osa geiaktivistidest võtnud pähe, et kuna seda pilaümbrikut müüakse koos teistega, millele trükitud saatja aadressides on muuseas sellised "firmanimed" nagu "Sheep lovers" ja "Lowlife rat bastards" (ülejäänud kolm on "www.PORNPHOTOS.com", "Back hair removal system" ning "The compulsive masturbation assistance Group"), siis on see solvav.

Urban Outfitters'i boss Richard Hayne on konservatiiv, kes on andnud erinevatele vabariiklaste projektidele tuhandeid dollareid, toetades muuseas ka homofoobse senaatori Rick Santorum'i kampaaniat. Kui 2003. aastal Philadelphia Weekly küsis Hayne'lt tema vaadete kohta homoseksuaalsuse kohta, vastas mees, et tal küll on oma arvamus aga ta ei kavatse sellest rääkida.

Homosexuals Living in the Closet Society of America - Proudly helping secretly gay people since 1989...
Iseenesest muidugi väga mõistlik seisukoht, ma ütleks. Kui selle taga ei oleks ainult mure oma eelmisel aastal juba 1,8 miljardi dollarini (ta oli Forbes'i koostatud Suurte Rahaomanike nimekirjas oma varandusega USA-s rikkuselt 262. positsioonil) tõusnud turuväärtuse pärast. :)

Pikemat, neljaleheküljelist ingliskeelset artiklit kunagise hipi ja Vietnami sõja vastase kannapöördelisest teekonnast rahamaailma vägevate sekka saab lugeda sestsamast ülalmainitud ajalehest.

1 kommentaar:

jaan ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.